INA - Inventúra na Android Profil

Inventúra je nevyhnutný pravidelný úkon pre každú firmu, ktorá eviduje nejaké skladové zásoby. Aplikácia INA sa snaží zber dát čo najviac uľahčiť a svojou univerzálnosťou oslovuje všetky kategórie spoločností od drobných živnostníkov až po najväčšie organizácie s množstvom zamestnancov. Zber čiarových kódov je síce doména inventúr, no aplikáciu možno využiť napríklad aj na evidenciu majetku spoločnosti, spočítanie množstva tovarov v predajniach a pod.

>> Chcem vyskúšať aplikáciu <<

 

ZÁKLADNÉ POŽIADAVKY

Hlavná úloha aplikácie je skenovanie a zber dát z čiarových alebo QR kódov. Na tento účel možno použiť tablety, terminály PDA s OS Android alebo snímače BT Unitech MS912 a MS920. Pochopiteľne, na snímanie možno použiť aj fotoaparát bežného smartfónu. Podmienkou je iba OS Android 2.3 a vyšší, no tú dnes spĺňa prakticky každý bežne používaný mobilný telefón.

 

 

ROZHRANIE

Aplikácia bola vytvorená s ohľadom na čo najväčšiu jednoduchosť a rýchlosť. Základné rozhranie sa po spustení na displeji ukáže okamžite, čo je v praxi, kde čas sú peniaze, dôležitá vlastnosť. Tu dostanete na výber z troch možností: vytvorenie dokladu, resp. zoznamu tovaru či iných položiek, export údajov a tretia možnosť zobrazí základné údaje o aplikácii. Po tom, ako pridelíte dokladu číslo, možno hneď začať so skenovaním čiarových alebo QR kódov. Zosnímaná položka sa následne ukladá do zoznamu, pričom sa eviduje aj dátum a čas uloženia a podľa počtu zosnímaných kódov sa zaznamenáva množstvo tovaru.

Hlavné menú aplikácie INA

 

V praxi treba oceniť aj prispôsobiteľné nastavenia aplikácie, medzi ktoré patrí napríklad možnosť voľby zvuku po zosnímaní. V prípadoch, keď by zvuk mohol z nejakého dôvodu prekážať, je tu i možnosť jeho vypnutia alebo používania vibračného modulu zariadenia na notifikačné účely. Rovnako možno nastaviť a zmeniť aj zvuk upozornenia na chybné zosnímanie.

Informácie, ktoré evidujete o položkách, sa dajú tiež ovplyvniť napríklad zmenou zbieraných údajov vďaka používateľsky upraviteľným poliam patriacim k tovarom. Takýmto údajom môže byť napríklad šarža, výrobné číslo alebo aj textový údaj, ktorý môže obsahovať dodatočné informácie o snímanom tovare. INA podporuje i rozkladanie kódov EAN13, EAN 128 alebo samostatne definovateľných kódov.

 

 

SPRACOVANIE

Nazbierané zoznamy sa na ďalšie spracovanie exportujú buď vo formáte CSV, alebo XML. Z toho vyplýva, že všetky elektronické pokladničné a informačné systémy, ktoré podporujú tieto formáty, dokážu s týmito údajmi následne pracovať. Údaje možno prenášať podľa podmienok, ktoré používateľovi najviac vyhovujú. Ide o prenos pomocou kľúča USB, e-mailom, cez Wi-Fi alebo pomocou webovej služby.

Zoznam položiek inventúry

 

 

PREČO INA?

Zber dát v teréne pomocou mobilných zariadení je dnes už pomerne bežná záležitosť. Nájsť však na tento účel jednoduchú aplikáciu, ktorá ponúka rýchle a intuitívne rozhranie, množstvo prispôsobiteľných prvkov, univerzálny výstup na spracovanie, a to všetko za dobrú cenu, nie je jednoduché. INA toto všetko poskytuje. Pokiaľ nie ste celkom presvedčení, že je pre vás tým pravým riešením, aplikácia disponuje aj funkčnou demoverziou, ktorá umožňuje vyskúšať si zadarmo všetky funkcie skôr, než sa pre ňu rozhodnete. Licencia za aplikáciu je jednorazový poplatok, takže sa nemusíte obávať ani pravidelných mesačných platieb za jej používanie.

 

>> Chcem vyskúšať aplikáciu <<

 

 

pre beapp.sk pripravil Peter Vnuk - ITnews.sk

Zobraziť všetky recenzie